
ЩИРІ ВІТАННЯ!

Підприємство КАТП 1728 звертається до голів ОСББ та Управлінських компаній, з проханням забезпечити проїзд до контейнерних майданчиків.
У зв'язку з погіршенням погодних умов, а саме через велику кількість снігу та автомобілів, які стоять надто близько до контейнерних майданчиків, сміттєвозні автомобілі не завжди можуть дістатися сміттєвих контейнерів. Крім того відповідно до правил благоустрою, балансоутримувачі та суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити вільний проїзд сміттєвозних автомобілів до майданчику.
Сьогодні у КАТП 1728 представили місту нові спецавтомобілі фірми Ford, це високоефективні сміттєвози, призначені для збору і транспортування великого обсягу твердих побутових відходів.
Голова постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв`язку та екології Катерина Марчук наголошує, що це лише початок, як депутатка РМР від політичної сили "Рівне Разом" і надалі буде ініціювати та підтримувати оновлення технічної бази у комунальній галузі нашого міста.
Останнім часом у Рівному та навколишніх селах почастішали випадки спалювання опалого листя та сухостою. Це погано впливає на стан екосистеми та здоров’я людей. Тож КАТП 1728 радить опале листя і суху траву не палити, а вивозити на сміттєзвалище або компостувати. Як компостувати, четайте далі
Що ж робити з опалим листям?
Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних для рослин хімічних сполук.
Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. В основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне, тому що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост як добриво можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки в якості прикореневого підживлення дерев і кущів.
Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя, не стійте осторонь, пояснюйте, що цього робити не можна. Адже користі від компостування листя набагато більше, як рослинам, так і навколишньому середовищу!
Щоденно, щохвилини людство продукує все більше і більше сміття, засмічує планету різноманітними відходами. Це негативно впливає на екологічну ситуацію та навколишнє природнє середовище, що в результаті має шкідливі наслідки для здоров’я населення. А що ж зі сміттям відбувається в Рівному?
Домінуючим способом поводження з побутовими відходами залишається їх вивезення та захоронення на полігоні сміттєзвалища.
Тож після того як тверді побутові відходи потрапляють до контейнерів, його за допомогою спецтехніки відвозять на сміттєвий полігон.
Полігон твердих побутових відходів - це складна природоохоронна інженерна споруда, яка призначена для захоронення твердих побутових відходів що забезпечує санітарне та епідемічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього природного середовища, запобігає розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ.
Машини проходять зважувальний пункт, після чого сміття транспортується на відкритий майданчик зі сміттям.
Саме там бульдозер розгортає його, для того щоб відповідна спецтехніка накрила шаром землі. а вже потім на земний шар вивезли чергову порцію сміття.
Таким чином на Рівненському сміттєвому полігоні вже утворився 40-метрове нашарування відходів. Втім, це не означає, що ситуація критична. Адже наш сміттєвий полігон зможе приймати тверді побутові відходи упродовж, як мінімум семи років.
Сторінка 1 з 5
33018 м. Рівне,
вул. Володимира Стельмаха (Курчатова), 22
katp1728abon Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - абонентний відділ
katp-1728 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - приймальня
(0362) 64-23-09 абонвідділ
(067) 361-75-23 абонвідділ
(0362) 63-52-98 бухгалтерія
(0362) 63-48-71 приймальна